Rögzített híd implantátumokra, 1 hét alatt
Lehetőség van azonnal terhelhető fogászati implantátumok használatára, amennyiben a páciens állcsontállománya erre megfelelő. Ilyenkor a beültetett fogászati implantátumokra egy héten belülelkészítünk egy hosszú távra (általában 6 hónapra) szóló, csavarozható rögzítésű ideiglenes híd fogpótlást, amit a páciens az implantátumok becsontosodási időszaka alatt tud használni.
Az a páciens, aki nem szeretne kivehető fogpótlást még átmenetileg sem, a - gyakran évek óta fennálló - reménytelen fogazati státuszból ezzel az ideiglenes rögzített híddal mindössze egy hét leforgása alatt eljut a megvalósított fix, rehabilitált, jól funkcionáló és esztétikus fogazati állapotba – ez a teljes állcsont rehabilitáció azonnal terhelhető implantátumokkal.
Ez az ideiglenes, rögzített híd rendelkezik egy végleges híd minden jó tulajdonságával (funkció: erős, jó rágóképesség, esztétika: természetes, szép mosoly, komfortérzet „testileg-lelkileg”) de a gyógyuló állcsont-és ínykontúr változása (a híd alatt a híd és a gyógyult állapotú íny között kialakult „rés keletkezése”) miatt kb. 6 hónappal a beültetést követően szájhigiéniai és fonetikai okokból szükségessé válik, hogy az ideiglenes hidat a gyógyult ínyszélhez igazodó, hosszú távon tartós és esztétikus végleges hídra cseréljük.
A végleges híd tehát ekkor a már becsontosodott fogászati implantátumokra, a véglegesen kialakult gyógyult ínykontúrnak megfelelően készül el, tökéletesen illeszkedve a gyógyult ínyhez, és gyönyörű fogakat biztosít.
Az implantációs eljárás menete nagyban függ a páciens állcsontállományától. Amennyiben az Ön esetében a rendelkezésre álló állcsontállomány az implantáció szempontjából megfelelő, és komolyabb előkészítő, implantációt megelőző csontpótlási eljárásra nincs szükség, a beültetett implantátumokra már az implantátumok beültetését követően 3-6 munkanapon belül rögzített ideiglenes híd készíthető.
A Nobel Biocare implantátumok behelyezésekor így tömörödik az állcsont állomány, ezáltal érhető el a kiváló stabilitás.
Az eljárást minden esetben megelőzi egy tervezési szakasz, melynek első lépése a személyes konzultáció és fogászati állapotfelmérés. Az első vizsgálathoz elegendő egy panorámaröntgen felvétel, a további tervezési szakaszban pedig harapási regisztráció, CT felvétel készítése és szakszerű impantátum-pozíció tervezés szükséges az elkészítendő látványterv, azaz a fogpróba alapján.
A kezelés folyamata, lépésről - lépésre:
A tervezési szakasz után, az első kezelési napon történnek az esetleges fogeltávolítások és a fogászati implantáció. Amennyiben a páciens igényli, iv. szedációt, aneszteziológus szakorvos közreműködésével biztosítunk, így a kezelés garantáltan abszolút rossz élménytől mentes. Az implantációt követően szakorvosunk azonnal lenyomatot vesz a fogtechnikai labor számára, mely alapján az implantáció másnapjára a labor elkészíti az ún. hosszú távú ideiglenes híd vázát.
A hosszú távú ideiglenes híd egy rögzített és esztétikus fogpótlás, mely azon túl, hogy a páciens kényelmét szolgálja - hiszen az implantátumok csontosodási időszakában így elkerülhető a kivehető fogsor viselése -, funkcionálisan is kiemelt szereppel bír. A hosszú távú ideiglenes híd célja az implantátumok merev rögzítése, amellyel a rágás (funkció) biztosított. A teljes gyógyulás alatt (6 hónap) az állcsontszint változik, ezért az ideiglenes hidat a teljes komfort és esztétika elérése céljából cserélni szükséges.
Az implantációt követő harmadik kezelési napon a sikeres vázpróbát követően történik az ún. fogpróba, melynek keretében szakorvosunk megvizsgálja, és szükség esetén korrigálja a fogak formáját, színét.
A negyedik kezelési napon az elkészült hosszú távú ideiglenes híd rögzítésre - csavarozható eljárással az implantátumokra történő becsavarozásra- kerül.
Ezután, az implantátumok fél éves csontosodási időszakában, a páciensnek csak az előre meghatározott kontrollokon szükséges megjelennie.
Fél év elteltével az ideiglenes híd végleges hídra való cseréje esedékes, mely 10 munkanap alatt elkészül.